ریاست | آموزش | ارتباطات و بین الملل | پژوهش | فرهنگی تربیتی | بین الملل | یادداشت | آرشیو نشریات | چندرسانه ای | پیوندها | ارتباط با ما | العربیة | ENGLISH |
صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل


 تاریخ: دوشنبه ٦ اسفند ١٣٩٧      ساعت: ١٩:٠٣        شماره خبر: ٩٧٦٢٩          پرینت

طرح‌های قرآنی جدیدی در دست اقدام است

معاون فرهنگی- تربیتی جامعه‌المصطفی ضمن اعلام خبر پی‌گیری طرح‌های قرآنی گفت: جشنواره بین‌المللی قرآنی و حدیثی المصطفی، یکی از برجسته‌ترین رویدادهای قرآنی جهان اسلام است.

به گزارش مرکز خبر و اطلاع‌رسانی جامعه‌المصطفی، «حجت‌الاسلام والمسلمین رضا شاکری» در اختتامیه بیست‌وچهارمین جشنواره قرآنی المصطفی، ضمن تبریک چهلمین بهار انقلاب اسلامی و چهلمین سال فعالیت پرافتخار جامعه‌المصطفی اظهار کرد: انقلاب اسلامی با محوریت قرآن و معارف اهل‌بیت(علیهم‌السلام) توانست حکومت اسلام را در ایران برقرار سازد و از برکات این انقلاب شکوهمند، مجموعه‌های ارزشمندی همچون جامعه‌المصطفی شکوفه زد و امروز به درخت تنومندی با هدف ترویج و تبلیغ اسلام ناب تبدیل شده است.

وی با بیان این که در این چهل سال، آثار و برکات ارزشمندی از المصطفی در عرصه بین‌الملل شاهد بوده‌ایم، بیان کرد: این مرکز علمی هیچ گاه از حرکت بازنایستاد و هر سال با طرح‌ها و شیوه‌های جدید آموزشی از قطار پیشرفت، توسعه، تحول علمی عقب نیفتاد.

حجت‌الاسلام والمسلمین شاکری ابلاغ آیین‌نامه حفظ، تأسیس مجتمع آموزش عالی قرآن و حدیث، دریافت اجازات قرآنی و سامان‌دهی مراکز قرآنی المصطفی را از مهم‌ترین دست‌آوردهای جدید قرآنی جامعه‌المصطفی برشمرد و تصریح کرد: همزمان با برگزاری اختتامیه بیست‌وچهارمین جشنواره قرآنی و حدیثی، از کتاب دست‌آوردهای چهل ساله جامعه‌المصطفی در عرصه قرآنی، که گویای روندهای قرآنی المصطفی از ابتدا تاکنون است، رونمایی خواهد شد.

وی با اشاره به میزبانی بیش از ۱۳۰ملیت مختلف در ده‌ها نمایندگی جامعه‌المصطفی در داخل و خارج کشور، ابراز داشت: هم‌اکنون بیش از پانصد مرکز قرآنی به همت دانش‌آموختگان المصطفی در سراسر عالم تأسیس شده است که این مهم، بخشی از دست‌آوردهای قرآنی جامعه‌المصطفی به شمار می‌آید.

حجت‌الاسلام والمسلمین شاکری جشنواره قرآن و حدیث را محل عرضه دست‌آوردهای قرآنی و حدیثی المصطفی خواند و گفت: «معرفی آموزه‌های حیات بخش قرآن کریم و عترت(علیهم‌السلام) با هدف تمسک به آنها»، «معرفی دست‌آوردها و ظرفیت‌های معرفتی حوزه‌های علمیه و المصطفی در عرصه قرآن و حدیث»، «بازخوردگیری از آموزش‌های قرآنی و حدیثی» و «ارتقای سطح دینی در سایه‌سار قرآن»، از مهم‌ترین اهداف برگزاری بیست‌وچهارمین دوره جشنواره قرآنی حدیثی جامعه‌المصطفی محسوب می‌شود.

وی با اشاره به این که امسال نیز همانند سال گذشته، افزون بر طلاب غیرایرانی و خانواده‌های آنان، کارمندان و استادان المصطفی نیز مخاطبان جشنواره قرآن و حدیث المصطفی هستند، ابراز کرد: رشته‌های مسابقات قرآن و حدیث المصطفی در دو بخش معرفت و مهارت برگزار می‌شود که در بخش معرفتی، چهار رشته مطالعات قرآنی، نهج‌البلاغه و صحیفه، تفسیر ترتیبی قرآن کریم و سبک زندگی اسلامی و در بخش مهارتی نیز هشت رشته ویژه برادران و هفت رشته ویژه خواهران در نظر گرفته شده است.

معاون فرهنگی- تربیتی المصطفی ادامه داد: در بیست‌وچهارمین دوره جشنواره قرآنی و حدیثی، مجموعاً یازده‌هزار نفر از ۷۹ملیت در واحدهای داخل کشور جامعه‌المصطفی به رقابت پرداختند و علاوه بر واحدهای داخلی، این جشنواره در نمایندگی‌های خارج کشور المصطفی نیز برگزار شد.

وی برخورداری دانش‌آموختگان المصطفی را از آموزه‌های اسلامی با نگاه قرآنی، تقریبی و عقلانی، موجب نقش‌آفرینی آنان در سراسر جهان دانست و گفت: قرآن کریم در سطوح مختلف تحصیلی المصطفی اشراب شده است و همه دانش‌آموختگان این مرکز از مهارت‌های کافی قرآنی برخوردار هستند.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جدیدترین اخبار

صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل