ریاست | آموزش | ارتباطات و بین الملل | پژوهش | فرهنگی تربیتی | بین الملل | یادداشت | آرشیو نشریات | چندرسانه ای | پیوندها | ارتباط با ما | العربیة | ENGLISH |
صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل


  چاپ        ارسال به دوست

آیت‌الله اعرافی، در سفر به کامرون تأکید کرد:تداوم و استمرار نهضت قرآنی

 

گروه خبر: آیت‌الله اعرافی، رئیس جامعه‌المصطفی، به منظور بازدید از نمایندگی جامعه‌المصطفی در کامرون و ملاقات با شخصیت‌های علمی و مذهبی کامرون، به این کشور سفر کرد.

به گزارش مرکز خبر و اطلاع‌رسانی جامعه‌المصطفی، در این دیدار، آیت‌الله اعرافی در بازدید از مدرسه علمیه اهل‌بیت(علیهم‌السلام)، ویژة خواهران، در سخنانی، فرازهایی از نهج‌البلاغه را دربارة نقش و وظیفة عالمان و رسالت آنان بیان نمود.

وی، در فراز دیگری از سخنان خود، به نقش  بانوان در تربیت انسان‌ها و جوامع بشری اشاره کرد.

آیت‌الله اعرافی، در بخش دیگری از سفر و در بازدید از معهد اهل‌بیت(علیهم‌السلام)، ویژه برادران، پس از بخش‌های مختلف این معهد، در جمع طلاب معهد، در سخنانی، با استناد به آیات قرآن کریم بیان داشت که اکنون، حوزه‌های علمیه، وظیفة هدایت انسان‌ها را به عهده دارند و برای این که در رسالت خویش موفق باشند، ابتدا باید خودسازی نمایند.

رئیس جامعه‌المصطفی، با بیان اين که پيامبر اکرم(ص) تمام فضايل انبياي الهي و اديان پیشین را داشتند، اظهار نمود: «همة ما در برابر پيامبر گرامي اسلام(ص) و قرآن وظيفه داریم و بايد به وظيفة خویش در حد توان عمل کنيم».

وي افزود: «ايمان به خدا، اطاعت از رسول(ص)، محبت نهايي به پيامبر(ص) و خدا، تولي، تعظيم در برابر حضرت، پیروی از پيامبر‌(ص)، یاری رسول‌الله(ص) و زيارت ایشان، از جمله وظايفي است که خداوند ما را به انجام آن امر کرده است».

رئيس جامعه‌‌المصطفي، در ادامه، بر لزوم عمل به وظايف مسلمان در قبال قرآن اشاره کرد و گفت: «همگان در برابر اين کتاب آسماني و رسول مهر و روشنايي وظايفي داريم که بايد به آن حساس باشيم. انتشار قرآن در جهان نيازمند هماهنگي، همدلي و همفكري همه است و انديشه و تكريم قرآن بايد مانند خون، در رگ‌هاي برنامه‌هاي ما جريان یابد».

آیت‌الله اعرافي بر لزوم ساري بودن گفتمان و پيام قرآني بین طلاب و فضلا تأکيد کرد و گفت: «هر طلبه در هر درس و رشته‌اي، بايد حافظ قرآن، حتي به صورت موضوعي يا چند جزء و خلق باشد و خود را به اخلاق قرآني بیاراید و به پيامبر‌(ص) تأسي كند؛ باید به قرائت روزانة قرآن اهتمام ورزیم».

عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي، با بيان اين که بايد قرآن مونس و همراه ما در همة شرايط و احوال باشد، تصريح کرد: «فعاليت‌هاي متنوع قرآني باید، پیوسته، برقرار باشد و نهضت قرآني تداوم و استمرار یابد».

رئيس جامعه‌المصطفي خاطرنشان کرد: «يکي از وظايف ديگر ما در قبال قرآن، گسترش فرهنگ و هنر قرآني در عرصه‌هاي گوناگون است که بايد در اين زمينه نيز گام‌هاي جدي برداشته شود و تمام هنرها را براي خدمت به قرآن به کار بگيريم».

رئیس جامعه‌المصطفی، در ادامة بازدید از معهد اهل‌بیت(علیهم‌السلام)، در دیدار با استادان و کارکنان، در سخنانی، نقش مهم استادان را در شکل‌گیری شخصیت طلاب مورد توجه قرار داد.

آیت‌الله اعرافی همچنین در جمع مبلغان مکتب اهل‌بیت(علیهم‌السلام)، در نشستی، عناصر تبلیغ موفق و مؤثر را با استناد به آیات و روایات برشمرد و ابراز نمود: «پیامبر(ص) بهترین الگو و اسوه برای مبلغان می‌باشد و در عصر کنونی نیز امام خمینی(ره) الگوی مهم و محوری برای مبلغان به شمار می‌روند. به برکت اخلاص ایشان، حرکت تبلیغی تأثیرگذاری در جهان ایجاد شده است».

آیت‌‌الله اعرافی، در سخنانی، ضمن تبیین ویژگی‌ها و ابزار لازم برای موفقیت در ترویج اسلام ناب و برطرف نمودن مشکلات جهان اسلام،‌ مجهز بودن روحانیت به این ابزارها را ضروری دانست.

گفتنی است، در این سفر، «شیخ مختار ابوبکر»، رئیس اتحادیه علمای کامرون، در دیدار با رئیس المصطفی، خواستار افزایش همکاری جامعه‌المصطفی با اتحادیة علمای کامرون شد و از همکاری نمایندگی المصطفی با اتحادیة علمای کامرون تشکر نمود.

شایان ذکر است رئیس جامعه‌المصطفی پس از اقامه نماز جماعت مغرب و عشا، در جمع نمازگزاران مسجد اهل‌بیت(علیهم‌السلام) در شهر دوالا، با استناد به روایات، درباره فضایل نماز و نقش آن در تعالی روح انسان سخن گفت.

گفتنی است آیت‌الله اعرافی از کتاب‌خانه اهل‌بیت(علیهم‌السلام) نیز بازدید به عمل آورد.


٠٩:٣٩ - دوشنبه ٧ فروردين ١٣٩١    /    شماره : ١٦٧٠١    /    تعداد نمایش : ٧٩٣خروج
جدیدترین اخبار

صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل